דניאל טרכמטן היא הבלוגרית וצלמת האוכל המובילה ביקום, שמתמקדת באוכל אסתטי, יפהפה, בריא ומדויק. בעלת בלוג הבישול "אז מה את עושה כל היום". טרכטרמן היא צלמת מחוננת אשר מייצרת סרטוני סטופ מושן עם התמקדות בפן הגרפי וביצירתיות ובעלת טור אוכל קבוע ב"מקור ראשון". בשנת 2018 השתתפה בתוכנית הבישול המצליחה "מתכון מנצח" בערוץ פודי. והיא כאן בשבילכם להעביר לכם את קורס הצילום המזורז שתהפוך כל אחד מכם לצלם אוכל ותוכלו גם אתם להשוויץ באינסטוש. דניאל טרכמטן היא הבלוגרית וצלמת האוכל המובילה ביקום, שמתמקדת באוכל אסתטי, יפהפה, בריא ומדויק. בעלת בלוג הבישול "אז מה את עושה כל היום". טרכטרמן
אאאאאא
אאאאאאא
בבבבבב
בבבבבבבב
למי טוב הקורס
  • א
  • ב
  • ג
  • ד
  • ה
  • ו
  • ז
  • ח
  • ט
  • י
סדר השיעורים
1מתכון בסיס: הכנת בצק פריךגלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳. גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.גלו איך מכינים בצק פריך טוב ונכון, מצד אחד דקיק ומצד שני פריך וחזק. הבצק הזה יהווה בסיס מוצלח לכל טארט מתוק או מלוח שתרצו להכין. בשיעור הזה תגלו איך להכין בצק פריך ב-2 שיטות: שיטת קרמאז׳ ושיטת נפאז׳.
2מתכון בסיס: הכנת בצק עליםבצק עלים עבודת יד תמיד יתעלה על כל בצק קנוי. שכבות של דפים וביניהם חמאה שמעשירה את הבצק והופכת אותו לבסיס נפלא למילפיי, מקלות גבינה, גאלטים וגם בורקס.
3מתכון בסיס: הכנת בצק שמריםבבקה, בצק שמרים כרוך או בריוש. מאפי השמרים שכולם אוהבים דורשים הרבה פחות עבודה ממה שנדמה לכם. בשיעורים האלה תלמדו כיצד לעבוד עמם נכון: החל מהידע התיאורטי על פעולת השמרים, התפחות והקפאות ועד למתכוני בסיס שיעבדו מצוין עם כל מאפה שתרצו להכין.
4מתכון: הכנת בצק שמרים כרוךבצק שמרים כרוך הוא המלך של השמרים ומשלב בין בצק עלים לבצק שמרים. אחרי שתטעמו אותו - לא תוכלו לחזור אחורה.
5מתכון בסיס: הכנת בצק רבוךבצק רבוך הוא בצק מבושל ומשתמשים בו להכנת פחזניות, אקלרים, סנט אונורה, קרוקמבוש ולעוד הרבה מתכונים בסיסיים ומורכבים.
6טכניקה: מיומנויות בזילוףרבים ממתכוני הקונדיטוריה המקצועיים דורשים מיומנות בסיסית בזילוף. זילוף נכון ישפיע באופן ישיר על נראות הקינוח שלכם ובלא מעט מקרים - גם על הטעם. בשיעור הזה נכיר את סוגי הזילופים והצנטרים המרכזיים וכל הדרכים לתרגל את אחת הטכניקות החשובות בקונדיטוריה.
7טכניקה: עבודה עם ג׳לטיןמפחדים לעבוד עם ג׳לטין? אין סיבה. עבודה עם ג׳לטין יכולה וצריכה להיות מאד פשוטה. ג׳לטין במינון הנכון יהפוך את הקינוחים שלכם ליציבים אך לא ישפיע על המרקם או על הטעם באופן שלילי. בשיעור הזה תלמדו על סוגי הג׳לטין השונים הקיימים בארץ ועל אופן העבודה הנכונה איתם.
8טכניקה: טמפרור שוקולדטמפרור שוקולד הוא משימה שיש לבצע בדיוק כדי להגיע לתוצאות מושלמות. בשיעור הזה אני אדגים את השיטה הקלאסית בטמפרור שוקולד ועוד שיטה אחת מפתיעה: טמפרור במיקרוגל. שתי השיטות יעניקו לכם תוצאה זהה ומעולה.
9טכניקה: הכנת וציפוי גלסאז׳אחד הטרנדים החשובים של הקונדיטוריה העכשווית הוא גלסאז׳: ציפוי מבריק לעוגות שהופך אותן ליפהפיות וחד פעמיות. גלסאז׳ נכון אמור לצפות את הקינוח בשכבה דקיקה שלא תפגום בטעם שלו ותשמור עליו טרי וטעים לאורך זמן.
10מתכון: מקרוניםיש מעט מאד מתכונים שאני גאה בהם כמו במתכון המקרונים הזה, הוא פשוט תמיד עובד. בניגוד לשיטות אחרות, מדובר על שיטה קצרה ופשוטה שתהפוך אתכם למאסטרים במקרונים, גם אם זו הפעם הראשונה שאתם מכינים אותם.
11מתכון בסיס: קרם פטיסיירקרם פטיסייר מכיל טעם דומיננטי של וניל אליו ניתן לשדך כמעט כל טעם נוסף, מה שהופך אותו לאחד הקרמים הפופולריים והבסיסיים ביותר בקונדיטוריה. בשיעור הזה תלמדו כיצד להכין אותו באופן הקלאסי והפשוט ביותר.
12מתכון: טארטלטים עם קרם שקדיםטארטלטים מצוינים הם טארטלטים דקיקים מצד אחד ופריכים וחזקים מצד שני. בשיעור הזה תלמדו בדיוק כיצד להכין אותם, יחד עם קרם שקדים אפוי.
13מתכון: טארט עם קרם פטיסיירבשיעור הזה נלמד להכין טארט גדול. גם כאן נקפיד על שכבה דקיקה וחזקה של בצק אותה נמלא בקרם פטיסייר. כדי להעניק לטארט גימור מושלם: נכסה אותו בדסקיות שוקולד משוקולד מטומפרר שתוכלו להכין לגמרי בעצמכם בשיעור טמפרור השוקולד שלי.
14מתכון: פחזניותפחזניות טעימות עשויות מבצק רבוך. פחזניות מצוינות עשויות מבצק רבוך ושכבה של בצק קראמבל, שמעניקה לפחזנית פריכות ושומרת על הטריות שלה לעוד שעות ארוכות. השילוב בין הקרם העשיר, הבצק הרבוך והרך ושכבת הקראמבל הפריכה הופך את הביס בפחזנית לביס מושלם. בשיעור הזה תלמדו להכין אותה.
15מתכון: מקרוניםאלפי אנשים כבר ניסו והצליחו להכין מקרונים בעזרת המתכון הזה, שפשוט תמיד עובד. תשכחו את כל מה שחשבתם על מקרונים. אחרי שתצפו בשיעור הזה, לא תוכלו להפסיק להכין אותם.
16מתכון: מילפיימילפיי הוא אחד הקינוחים הטעימים שתוכלו להכין בעצמכם בבית. בצק העלים המקורמל בשילוב עם קרם הפטיסייר הופך כל ביס בקינוח הזה לבלתי נשכח. במיוחד אם תשקיעו ותכינו את בצק העלים בעצמכם. בשיעור הזה תלמדו את כל השלבים בדרך להכנת המילפיי המושלם.
17מתכון: עוגת גבינה אפויהקשה להתחרות בקלאסיקה הזו: תחתית פריכה ועוגת גבינה אפויה מגבינת שמנת איכותית ועשירה. בשיעור הזה תלמדו להכין את אחת העוגות האהובות עליי כבר שנים.
18מתכון: בבקה שוקולדבצק בבקה מושלם, חמאתי ורך במילוי של שוקולד. אני משתמש בנוטלה לתוצאה מופלאה, ובשיעור הזה אראה לכם את איך.
19מתכון: עוגת מוס וגלסאז׳אם אתם אוהבים עוגות מוס - אתם חייבים לנסות את העוגה הזו. נתחיל מהסוף: תחתית פריכה של קראנצ׳ שיהיה הבסיס של העוגה שלנו ומעליה - מוס משוקולד איכותי. הגימור של העוגה: גלסאז׳ ורוד שיעטוף הכל בברק שקשה לעמוד בפניו
20מתכון: מאפי בריושמאפי בריוש, חמאה וריבה הם שילוב כל כך בנאלי עד שאין מי שלא אכל אותם. אבל בנאלי זה לא בהכרח רע, בטח כשמדובר בבריוש. בשיעור הזה נלמד להכין מאפים מושלמים עם סוכר גבישי שלא נמס באפיה ומנקד את המאפים בפתיתים לבנים ומתוקים.
21מתכון: פארי ברסטשני גלגלים של בצק רובך זהים בגודלם וביניהם - קרם אגוזי לוז. את הגלגל העליון נקשט בשקדים קלויים ונפזר מעט אבקת סוכר. מדובר באחת הקלאסיקות המנצחות של הקונדיטוריה הצרפתית. הגרסה הקלאסית לא נופלת מגרסאות עדכניות של הקינוח הזה, ובשיעור הזה נלמד להכין בדיוק אותה.
22מתכון: גוז׳רשימוש נוסף ומלוח לבצק רבוך. פחזניות קטנטנות בתוספת גבינות קשות, נפלאות כפתיח לארוחה או כחטיף. בשיעור הקצר הזה, תלמדו להכין אותן.
23מתכון: סנט אונורהזהו השיעור הארוך ביותר ולא סתם. הקינוח המפואר הזה מורכב מתחתית של בצק עלים מקורמל, פחזניות מקורמלות וקצפת שמזולפת בין המרכיבים השונים ומאחדת אותם לקינוח מושלם ויפהפה.
24מתכונים: מאפים מלוחים מבצק עליםאם כבר התאמצתם להכין בצק עלים עבודת יד, כדאי שתמצאו לו כמה שיותר שימושים. בשיעור הזה נלמד להכין מקלות גבינה וגם בורקסים. שניהם מבוססים על בצק העלים המושלם שתלמדו להכין ממש בעצמכם.
להרשמה
לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים לקוחות ממליצים
טא
אטחרארט
כעגכגע
כגגככגע