מרק עדשים כתומות אסיאתי עם קרם קוקוס

חורף בחוץ ולכם מתחשק מרק חם ומזין? קבלו מתכון של מרק עדשים כתומות אסיאתי עם טעמים עדינים של קוקוס וג'ינג'ר. והבונוס? המרק מתאים לטבעונים
 • תמרה אהרוני
שמרו
כשר
17 דירגו [ציון 3.5]

מתכונים ב-10 דקות באינסטגרם הכנתם? צלמו את המנה, שלחו לנו ונעלה לסטורי! מתכונים ב-10 דקות באינסטגרם הכנתם? צלמו את המנה, שלחו לנו ונעלה לסטורי!

 • מרכיבים
  14
 • הכנה 6,443 ימים, 3 שעות
  כולל שעה ו-32 דק׳
 • קלוריות
  338.4
 • רמת קושי:
  קשה מאוד
 • כשר
 • עוד ערכים תזונתיים

  ערכים תזונתיים לפי מנה אחת מידע נוסף מידע נוסף

  קלוריות 338.4 קק״ל 2707.5 קק״ל
  פחמימות 27.8 גרם 222.4 גרם
  שומן 21.0 גרם 168.4 גרם
  נתרן 54.4 מ״ג 435.0 מ״ג
  חלבון 10.2 גרם 81.8 גרם
  סיבים תזונתיים 12.6 גרם 100.8 גרם
  שומן רווי 11.8 גרם 94.3 גרם
  כולסטרול 0.0 מ״ג 0.0 מ״ג
  סידן 54.9 מ״ג 438.8 מ״ג
  ברזל 3.9 מ״ג 31.2 מ״ג
  אשלגן 370.0 מ״ג 2960.2 מ״ג
  אבץ 0.4 מ״ג 3.0 מ״ג
  סגור
 • מרכיבים
  14
 • הכנה 6,443 ימים, 3 שעות
  כולל שעה ו-32 דק׳
 • קלוריות
  338.4
 • רמת קושי:
  קשה מאוד
 • כשר
 • עוד ערכים תזונתיים

  ערכים תזונתיים לפי מנה אחת מידע נוסף מידע נוסף

  קלוריות 338.4 קק״ל 2707.5 קק״ל
  פחמימות 27.8 גרם 222.4 גרם
  שומן 21.0 גרם 168.4 גרם
  נתרן 54.4 מ״ג 435.0 מ״ג
  חלבון 10.2 גרם 81.8 גרם
  סיבים תזונתיים 12.6 גרם 100.8 גרם
  שומן רווי 11.8 גרם 94.3 גרם
  כולסטרול 0.0 מ״ג 0.0 מ״ג
  סידן 54.9 מ״ג 438.8 מ״ג
  ברזל 3.9 מ״ג 31.2 מ״ג
  אשלגן 370.0 מ״ג 2960.2 מ״ג
  אבץ 0.4 מ״ג 3.0 מ״ג
  סגור

אף פעם לא הייתי אוהדת נלהבת של עדשים. בכל הפעמים שאכלתי עדשים תמיד היה להן מין מרקם כזה יבשושי, כמעט חולי ושום טעם מיוחד. בקיצור, ההתרשמות הקולינרית שלי מעדשים מסתכמת בבוץ די תפל.

ואז יולי נולד. וכשהוא התחיל לאכול אוכל אמיתי, בכל הקבוצות של האמהות כולן המליצו לתת לילד עדשים כתומות שהן בריאות, משביעות, מלאות ערכים תזונתיים וקלות לעיכול (ובניגוד לקטניות אחרות או אפילו סוגי עדשים אחרים אפילו אין צורך להשרות אותן שעות במים).

בתור אמא הכלל מבחינתי היה (ועודנו), ללא לתת ליולי משהו שאני בעצמי לא הייתי אוכלת… אם זה לא טעים לי למה שאני אתן את זה לילד שלי…?

אז יצאתי למשימה. ללמוד לבשל עדשים כתומות בלי שהן יהפכו לבוץ תפל.

היו כמה נסיונות מצערים בדרך… כמו קציצות עדשים שאולי עדיף בכלל לא להזכיר, וגם איזה ניסיון נואש של מאפינס ירקות עם עדשים….

עד שיום אחד בזמן שהכנתי מרק כתום, עלה לי הרעיון המופלא להוסיף למרק גם עדשים, מאותו רגע הידיים שלי שלפו מהמדפים במטבח מיני ירקות צנצנות ותבלינים ובביטחון מוחלט ערבבו הכל בסיר מרק גדול.

התוצאה הייתה מופלאה. מרק עשיר אבל לא כבד עם טעמים מרומזים של דרום אסיה. והעדשים? הן כמעט מתפרקות לחלוטים במרק, מוסיפות לו רק טעם מרומז של עדשים, מעשירות את המרקם של המרק ומוסיפות לו חלבון.

מיותר לציין שיולי (וגם אני) זללנו את המרק בתאווה, ומאז ועד היום זה אחד המרקים האהובים עלינו בבית.

 

כבר הכנתם?
שתפו אותנו
17 דירגו [ציון 3.5]

מצרכים

plus minus

אופן ההכנה

1. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית. בסיר מחממים שמן זית.
טקסט תמונה 1 . צילום: דניאל ט בדיקה בדיקה בדיקה
2. מכינים את הירקות: קולפים וקוצצים את הבצל, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, גזר ודלורית.מכינים את הירקות: קולפים וקוצצים את הבצל, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, גזר ודלורית.מכינים את הירקות: קולפים וקוצצים את הבצל, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, גזר ודלורית.מכינים את הירקות: קולפים וקוצצים את הבצל, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, גזר ודלורית.המכינים את הירקות: קולפים וקוצצים את הבצל, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, גזר ודלורית.
טקסט תמונה 2. צילום: DANIELLE T DANIELLE T DANIELLE T
3. כשהשמן חם מוסיפים את הבצל, כורכום, ג'ינג'ר, שום וצ'ילי ומטגנים 3-4 דקות.
טקסט תמונה 3. צילום: בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
4. מוסיפים את הגזר והדלורית ומטגנים 3-4 דקות.
טקסט תמונה 4. צילום: בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה

הערות

 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי1
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי2
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי3
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי4
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי5
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי6
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי7
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי8
 • אם אתם לא אוהבים חריף או מכינים את המתכון עבור ילדים אפשר לוותר על הצ'ילי9
תוכן נוסף
tip

טיפ מערכת פודי

לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה לשמירה על טריות העוגה, אפשר להקפיא אותה עד שבוע ולהוציא שעה לפני ההגשה

הכנתם את המתכון?

כן
  Avatar
  מתן זארי

  אנה זק – זה חזק – בדיקה דסקטופ

  Avatar
  דניאל טרכטרמן

  בדיקה אנדרואיד

  Avatar
  דניאל טרכטרמן

  בדיקה צילום תמונה 2

הצג עוד

תגובות (14)

הצג עוד

קטגוריות

אביזרים

טכניקות

תוכן קולינרי ישראלי איכותי
powered by foody